مصرف گاز طبیعی در کردستان هفت درصد افزایش یافت

احمد فعله گری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سه ماهه اول سال گذشته ۶۵۸ میلیون و ۴۷۳ هزار و ۱۰۳ مترمکعب گاز طبیعی در کردستان مصرف شد.

وی مصرف گاز مشترکان استان در خرداد امسال را ۱۸۴ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۵۲۶ مترمکعب اعلام و اضافه کرد: این مقدار در مقایسه با ۱۸۱ میلیون و ۴۲۹ هزار و ۷۷۲ مترمکعب مدت مشابه پارسال ۲ درصد افزایش داشت.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان یادآور شد: سال گذشته ۲ میلیارد و ۹۵۱ میلیون و ۷۲۸ هزار و ۶۴۹ مترمکعب گاز طبیعی توسط مشترکان این استان مصرف شد که در مقایسه با سال ۹۶، حدود ۹،۳ درصد بیشتر بود.
فعله گری افزود: توسعه گازرسانی در کردستان همچنان ادامه داشته و تمام تلاش خود را بکار خواهیم گرفت که همچون گذشته گاز بطور مستمر و مداوم و به صورت کیفی گاز در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

در حال حاضر یک هزار و ۱۷۳ روستای کردستان از نعمت گازطبیعی بهره مند است و شرکت گاز کردستان ۵۱۷ هزار مشترک در بخش های خانگی، تجاری، صنعتی و عمومی دارد.

ضریب نفوذ گاز در جمعیت شهری و روستایی این استان به ترتیب ۹۹،۹ و ۸۷،۵ درصد است و در مجموع حدود یک میلیون و ۵۴۰ هزار نفر جمعیت استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

۷۳۵۵