تغییر کاربری زمین ها راهکار مناسبی برای جبران کمبود مدارس است

علی فرخزاد عصر شنبه در نشست اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز قزوین افزود: اداره کل راه و شهرسازی می تواند با توجه به نیاز برخی نقاط استان به فضای آموزشی، شناسایی زمین های با کاربری دولتی را در دستور کار قرار داده و با طرح آنها در کمیسیون ماده پنج، زمینه تغییر کاربری آنها را به آموزشی فراهم کند.
وی اضافه کرد: همچنین آموزش و پرورش باید در کنار مدرسه سازی موضوع مدرسه داری را هم مورد توجه قرار دهد تا خود موسسان مدارس بعد از احداث یک مدرسه برای نگهداری و اداره آن نیز مشارکت و همکاری داشته باشند.
فرخزاد ادامه داد: استانداری آماده است با کمک گرفتن از شهرداری‌ها برای کمک در صدور پروانه، مجوز ساخت و… مدارس در نقاط مورد نیاز همکاری کند.
وی گفت: در کمیسیون ماده پنج نیز این آمادگی وجود دارد که از ارزش افزوده ملک استفاده بیشتری صورت گیرد؛ به گونه‌ای که بخش‌های غیر لازم مدارس به کاربری تجاری تغییر داده شود و منبع مالی خوبی برای حل مشکلات مدارس فراهم آید.
به گفته معاون استاندار یک سری از فضاها نیز متعلق به آموزش و پرورش است و می توان با تغییر کاربری آنها به تجاری زمینه کمک به آموزش و پرورش را فراهم کرد.
فرخزاد گفت: زمین های موجود حتماً نباید کاربری آموزشی داشته باشند چون می‌توان کاربری های آنها را به خصوص در مناطقی چون پونک و سرتک شهر قزوین که نیاز به فضاهای آموزشی بیشتر است به آموزشی تغییر داد.

۶۱۰۱*۷۳۸۸

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *