اقدام واشنگتن علیه سپاه دعوت به رویارویی درمنطقه است

«آصف علی خان دُرانی» روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد اقدام یکجانبه آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نکوهش و تصریح کرد: تصمیم واشنگتن به نفع ثبات منطقه نیست.
سفیر سابق پاکستان در ایران و امارات گفت: آمریکا طی سال های اخیر به تدریج فشارها علیه ایران را افزایش داد اما این کشور نتوانست به خواسته های خود برسد.
آصف درانی تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک نیروی نظامی و امنیتی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران است و آمریکا حق ندارد یک نهاد کشوری را در فهرست سیاه قرار دهد.
وی با اشاره به نقش کلیدی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مبارزه با داعش در سوریه و عراق، افزود: حتی مقامات آمریکایی نیز به نقش مهم سپاه پاسداران اعتراف کرده اند.
این کارشناس پاکستانی اظهار داشت: اعتراف آمریکایی ها در گذشته به نقش مهم سپاه پاسداران در منطقه با تصمیم فعلی آنان علیه این نیروها مغایرت دارد.
وی افزود: مقامات ایرانی به درستی تصمیم آمریکا علیه سپاه پاسداران را خطای راهبردی دانسته اند چون این وضعیت منطقه را بیشتر بی ثبات می کند.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته با انتشار بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار می دهد.
در پی این تصمیم آمریکا، جمهوری اسلامی ایران هم در اقدامی متقابل، دولت آمریکا را حامی تروریسم و فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام را به عنوان گروه های تروریستی شناسایی کرد.
این اقدام نابخردانه دولت آمریکا با واکنش ها و انتقادهای زیادی درمیان چهره های سیاسی آمریکا رو به رو شده است.
آساق*272*274**1663**

انتهای پیام /*


سياسي


سفير سابق پاكستان


سپاہ پاسداران


تصميم آمريكا

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *